Τρίτη 21 Μαΐου 2013

7ος στο διεθνές τουρνουά «Παλαίστρα» ο Γιώργος Τσιακάρας.

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά πραγματοποιήθηκε το Διεθνές τουρνουά «Παλαίστρα» της ΕΟΦΠ στο κλειστό γυμναστήριο Λαγυνών - Λαγκαδά, την Κυριακή 12 Μαΐου.
Στη φετινή διοργάνωση, εκτός από την Ελλάδα, συμμετείχαν άλλες 10 χώρες με τριακόσιους συνολικά αθλητές: Αλβανία, Αυστρία, Βουλγαρία, Ισπανία, Ισραήλ, Κιργιστάν, Κύπρος, Ρουμανία, Σερβία και Σκόπια.

Από το σύλλογό μας κλήθηκε και συμμετείχε με την εθνική ομάδα παίδων ο Γ. Τσιακάρας στα 69 kgr ο οποίος κατέκτησε την 7η θέση στο τουρνουά.

Στον πρώτο αγώνα πάλεψε με το Ρουμάνο πρωταθλητή (ο οποίος και κατέκτησε την 1η θέση στο τουρνουά) και ηττήθηκε με 2-0 και στο δεύτερο αγώνα με τον φετινό πρωταθλητή Ελλάδας με 2-1.

Η εμφάνιση του Γιώργου ήταν ιδιαίτερα ενθαρρυντική και μας δίνει ελπίδες για το αγωνιστικό του μέλλον.
Το Δ.Σ. του συλλόγου και οι προπονητές συγχαίρουν τον αθλητή για την συμμετοχή και την προσπάθειά του.